Mit értünk interperszonális készségeken?
Az ún. „soft skills” alatt értjük mindazokat az interperszonális (egyének közötti), szociális készségeket, amelyeket mindennapjaink során, emberi kapcsolatainkban alkalmazunk, mint például amikor figyelmesen meghallgatjuk embertársainkat, kommunikálunk, tárgyalunk velük, érvelünk, bemutatókat tartunk számukra, netán konfliktuskezelésre szorulunk, mindennapi gondokat oldunk meg vagy épp csapatot vezetünk.
Miért fontosak az interperszonális készségek?
Szakterületeinken egyénekként eltérő képzettséggel és a képességek terén különböző eszköztárral rendelkezünk, mindezek pedig kulcsfontosságúak feladataink megfelelő ellátásban. A feladatvégzés minőségét, sikerességet pedig legalább olyan mértékben befolyásolják a személyközi, interperszonális készségeink, mint a szakmai hozzáértésünk és tapasztalatunk.
Egy olyan személy, aki fejlett interperszonális készségtárral rendelkezik, aki képes arra, hogy ezt egyénileg és a csoportokban is ki tudja használni, az szakmai és egyéni téren egyaránt sikeresebb lehet.
Napjainkban a technológia ugrásszerű fejlődésével a világ összetetté vált, mindez alatt egyéni szinten sajnos elveszítettük vagy háttérbe szorítottuk személyközi készségeinket. A munkaadók viszont felismerték ezek fontosságát, fejlett interperszonális készségekkel rendelkező alkalmazottakat keresnek, mivel ezek birtokában ők nem csupán eredményesebben tevékenykednek, hanem hatékonyabban kommunikálnak munkatársaikkal és ügyfeleikkel is.
Fejleszthetők az interperszonális készségek?
Persze, sőt! Gazdag és hatékony eszköztár áll rendelkezésre annak érdekében, hogy ezeket fejlesszük, bővítsük. Az ún. „soft skills” fejlesztése a nonformális tanulás révén történik, ennek keretét pedig a képzések adják.
A készségfejlesztő képzéseken való részvétel ingyenes, jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet legkésőbb március 25. éjfélig. A szervezők minden résztvevő számára a képzésanyagokat és a fogyóeszközöket biztosítják, továbbá az ebédet is. A képzések négy modulját elvégző diákok elismerő oklevelet kapnak.
A képzések helyszíne a Bolyai János Szakkollégium rendezvényterme, időbeosztása a következő:
Kommunikáció: március 26., 9:00-18:00
Időmenedzsment és csapatépítő: április 2., 9:00-18:00
Stressz- és konfliktuskezelés: május 14., 9:00-18:00
Vezetőképző: május 28., 9:00-18:00
A készségfejlesztő képzések a Bolyai János Szakkollégiumban c. program a Bethlen Gábor Alap támogatásával valósul meg.